Parę zagadek dla młodzieży i nie tylko!

Witajcie moi mili dziś mam dla Was parę zagadek, życzę powodzenia :)

  1. Po dość długiej rozłące spotkało się dwóch przyjaciół. Jeden z nich oznajmił, że ma trzech synów i iloczyn ich wieku wynosi 36, a suma jest równa liczbie okien w bloku przy którym się spotkali. Drugi powiedział, że ta informacja nie wystarcza mu do określenia ile mają lat jego dzieci. Pierwszy dodał, że najstarszy syn ma zeza. Ile lat mają dzieci znajomego?
  2. Szofer spojrzał na licznik swego samochodu. Licznik wskazywał liczbę 15951. Szofer zauważył, że ilość kilometrów, którą przebył, wyrażała się liczbą symetryczną, tj. taką, którą odczytywało się od strony lewej ku prawej tak samo, jak od prawej ku lewej. Ciekawe! rzekł szofer. Teraz chyba nieprędko pojawi się na liczniku liczba o tych samych właściwościach. Ale dokładnie w 2 godziny później licznik wskazywał inną liczbę symetryczną. Określ, z jaką szybkością jechał szofer w ciągu tych 2 godzin.
  3. Człowiek kupił w sklepie 4 towary. Zauważył, że kasjer zamiast dodać ich ceny do siebie pomnożył je i wyszło mu 7,11 zł. Gdy zwrócił uwagę kasjerowi, że ceny artykułów należy dodać kasjer dodał do siebie ceny towarów i znów wyszło mu 7,11 zł. Ile kosztowały poszczególne produkty?
  4. Śni ci się, że chodzisz dookoła kwadratu… Ale wzdłuż jednej ściany idziesz 80 sekund, a wzdłuż drugiej aż 1 min 20 sekund

No i jak Wam poszło??

1 Comment to “Parę zagadek dla młodzieży i nie tylko!”

  1. By Pola, 3 grudnia 2012 @ 11:19

    oj trudne te zagadnki. Na pierwszą nie znam kompletnie odpowiedzi, na drógą wydaje mi sie że szofer jechał 55 km/h i przejechał 110 kilometrów w ciągu 2 godzin. A co do trzeciej to chyba chodzi o to ze idzie sie wzdłuz prostokątu.