Niebezpieczne napoje energetyczne?

Jako, że na blogu tym zamieszczam posty skierowane głównie do młodzieży, chciałabym Wam powiedzieć kilka słów przestrogi na temat wszelakich napojów energetycznych. 

Napoje energetyczne to przede wszystkim źródło kofeiny, która działa pobudzająco na organizm. Dzieci oraz młodzież, to organizmy, które przechodzą ciągły proces rozwoju, dlatego też nie potrzebują oni dodatkowego pobudzenia. Wiec stosowanie u takich osób napojów energetycznych, wprowadza ich organizmy w stan ciągłego stresu, co prowadzi w tym przypadku do nadmiernego pobudzenia i może powodować problemy zdrowotne, ale także zaburzenia rozwoju i poznawania. 
Za równo napoje energetyczne, jak również energetyzujące prowadzić mogą w nadmiernej ilości do zakłóceń rytmu serca, pracy nerek i wątroby, a w rzadkich przypadkach nawet do ataku serca. Ponadto zwłaszcza u dzieci mało aktywnych napoje energetyczne i energetyzujące, mogą być jednym z głównych powodów do wzrostu masy ciała, z uwagi na bardzo dużą zawartość w nich cukru. Dodatkowo należy nadmienić, ze kofeina jak już nam wiadomo uzależnia.

Warto się nad tym zastanowić…

1 Comment to “Niebezpieczne napoje energetyczne?”

  1. By Nina, 7 maja 2013 @ 09:37

    ja tam pije od czasu do czasu ;)